"Do nauki tańca oraz rozwoju ogólnego podchodzimy holistycznie - dbając zarówno o ciało i umysł. Interesuje nas każdy kursant, uczeń i jego historia oraz potencjał, który nosi w sobie. Chcemy wydobywać z ludzi to co najlepsze i najpiękniejsze - zarówno jeśli chodzi o możliwości fizyczne, emocjonalne, jak i siłę psychiczną." - Nathalie Sonnenschine

 

Centrum Baletowe Neoclassica - CBN - jest pozaszkolnym ośrodkiem edukacji tanecznej dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Zostało utworzone w roku 2014 przez Nathalie Sonnenschine. Swoją nazwę zawdzięcza stylowi tańca stworzonemu przez George'a Balanchine'a - neoklasyce. Ten przełom w tańcu oznaczał nastanie nowej ery, ery tancerzy bardziej świadomych, bardziej kreatywnych i wyzwolonych ze sztywnych ram akademickiego baletu klasycznego. Centrum Baletowe Neoclassica podąża za tym właśnie nurtem stawiając na świadomość ciała i umysłu, kreatywność, innowacyjność i stały rozwój podążający za zmieniającymi się trendami w świecie tańca.

CBN to miejsce świadomego rozwoju dla osób, dla których taniec jest pasją, miłością, sposobem na życie, pomysłem na własną karierę zawodową lub po prostu przyjemnością i oderwaniem od codzienności. CBN wspiera osobisty rozwoju ukierunkowując go w poszanowaniu człowieka i jego wartości oraz priorytetów.

Wyznajemy zasadę, że "Nikt nie jest zbyt młody by inspirować i zbyt stary by nauczyć się czegoś nowego" i dlatego w naszym Centrum różne pokolenia łaczą się na zajęciach tworząc coś, co wiele osób nazwałoby plemieniem, a my nazywamy rodziną. 

Nasza działalność nie sprowadza się tylko do edukacji tanecznej i podnoszenia sprawności fizycznej dzieci, młodzieży oraz dorosłych poprzez prowadzenie codziennych zajęć. Staramy się dbać również o rozwój intelektualny poprzez dostarczanie materiałów edukacyjnych związanych z tańcem oraz wiedzą na temat ciała i psychiki. Organizujemy także warsztaty, szkolenia o różnej tematyce i tworzymy projekty mające m.in.: na celu podniesienie świadomości ciała oraz rozwój osobisty.

Staramy się także wpływać na podnoszenie świadomości społecznej oraz uczulać na niesienie pomocy innym naszymi akcjami charytatywnymi oraz stałymi działaniami mającymi na celu wspieranie potrzebujących. 

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z poszczególnymi zakładkami aby dowiedzieć się więcej na temat naszego Centrum.

W razie jakichkolwiek pytań - służymy pomocą: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.